Oferta dla szkół

przedmioty ścisłe na rok 2020/21

W tym roku stawiamy na nowoczesne technologie!

JAK REALIZUJEMY ZAJĘCIA:

W SZKOLE (jako zajęcia pozalekcyjne)

oraz

W PIWNICY NA I PIĘTRZE (czyli naszym ośrodku edukacji)

KURS STEM

Science Technology Engineering Mathematics (Nauka Technologia Inżynieria Matematyka )
To system lekcji na których rozwijamy właśnie te 4 umiejętności. Na lekcjach uczniowie rozwiązują codzienne problemy i starają się zrozumieć jak technologia wpływa na nasze otoczenie.

W trakcie zajęć wykorzystując system Arduino UNO© zbudujemy sonar, telegraf, ujarzmimy energię wiatru i słońca.

Scenariusze zajęć przygotowane zostały przez MIcrosoft© Education Center, prowadzący są certyfikowanymi edukatorami Akademii Microsoft© Educators.

MODELOWANIE I DRUK 3D

W trakcie zajęć uczymy się nie tylko modelowania 3D, ale również jego praktycznego zastosowania. Wizualizacje, modele edukacyjne, wykorzystanie grafiki 3D w grach komputerowych i wiele innych.

Modelowanie 3D to zajęcie, któremu każdy zainteresowany poświęca dużo czasu nie tylko podczas zajęć rozwijając umiejętności i wyobraźnię. Zdajemy sobie z tego sprawę doskonale, dlatego jednym z najważniejszych elementów jest wykorzystanie drukarek 3d, które są dostępne dla uczniów również poza zajęciami.

Uczestnicy mogą dzięki temu przenieść do rzeczywistości efekty swojej pracy.

WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ

VR( Virtual Reality) to niesamowite narzędzie edukacyjna na wyciągnięcie dłoni.

Oferujemy możliwość wypożyczenia niezależnych zestawów VR wraz z dopasowanym do tematu lekcji materiałem. Dzięki VR możesz zabrać uczniów w kosmiczną podróż w czasie i przestrzeni. Epoka dinozaurów, starożytność, podróż do wnętrza ciałą czy głębiny oceanu teraz są na wyciągnięcie ręki.

Rzeczywistość wirtualna to narzędzi dzięki, któremu lepiej zrozumiesz jak wygląda otaczający nas świat i to co na co dzień jest przed nami ukryte. Wielkość, głębokość, wysokość przestają być abstrakcją, a stają się rzeczywistością. Pamiętaj, nie zapomnij się rozejrzeć!

ROBOTYKA

Na każdej z lekcji nie tylko budujemy i programujemy robota ale szczegółowo omawiamy, każdy wybudowany mechanizm. Sam robot jest tylko narzędziem, które pozwala nam zrozumieć większe zagadnienie. W naszej ofercie znajdują się 3 kursy (po 3 miesiące każdy) o różnej tematyce i stopniu trudności. Zajęcia realizowane są na edukacyjnych zestawach LEGO ©

Zajęcia trwają 120 minut i podzielone są na 4 części:

Pierwsza część zajęć pozwala nam podczas budowy robota szeroko omówić dane zagadnienie np. jeżeli budujemy robota goryla w wprowadzeniu rozmawiamy o tych zwierzętach. Każda lekcja daje nam możliwość przekazania wiedzy.

W drugiej części skupiamy się na budowie i omawieniu zasad działania zastosowanych mechanizmów.

W części trzeciej programujemy naszego robota ucząc się logicznego myślenia i rozumienia związków przyczynowo skutkowych.

Część czwarta to zabawa, a tak naprawdę uwalniamy kreatywność naszych studentów.


MASZ WĄTPLIWOŚCI? ZAPYTAJ